
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PF0560NL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 5.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 22mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 34MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 620 | ||
| 1240 | ||
| 3100 | ||
| 6200 | ||
| 15500 |
Current price of PF0560.522NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 950MA 195 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 92MA 23 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 6A 19.5 MOHM SMD
FIXED IND 5.2UH 5.4A 22 MOHM SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 13PF SMD
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM
IC CLOCK GENERATOR