
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2727 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 92 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 23Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 2727-24J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 6A 19.5 MOHM SMD
FIXED IND 30UH 2A 600 MOHM TH
FIXED IND 220NH 32A 0.46 MOHM
FIXED IND 820UH 92MA 23 OHM TH
RES METAL OXIDE 2W 5% AXIAL
CONN RCPT HSG FMALE 55POS PNL MT
SENSOR CURRENT XFMR 50A AC