
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-HCI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 19.5mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 33MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 7040 |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.272" W (7.00mm x 6.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 744311470 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 30UH 2A 600 MOHM TH
FIXED IND 220NH 32A 0.46 MOHM
FIXED IND 180UH 720MA 630MOHM SM
FIXED IND 47UH 1.2A 248 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 6A 19.5 MOHM SMD
ROTARY ENCODER OPTICAL 2500PPR
EXT O= .188,L= .84,W= .022