
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM105 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.3A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 630mOhm |
| Q @ Freq: | 12 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PM105-181K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 270MA 2.24 OHM
FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM
FIXED IND 2.2UH 9A 6.8 MOHM SMD
FIXED IND 180UH 720MA 630MOHM SM
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 125.0000MHZ H/LVCMOS
MINI-HOOK BROWN SOLDER 0.093"