
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SBC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 170mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SBC2-152-141 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 450NH 11A 2.6 MOHM SMD
FIXED IND 1.8UH 1.36A 110 MOHM
FIXED IND 150UH 140MA 6.432 MOHM
FIXED IND 1.5MH 140MA 6.2 OHM TH
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
CAP FILM 3000PF 3% 1.6KVDC RAD
D38999/21HF35SE