
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDR1105 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 | ||
| 1600 | ||
| 4000 | ||
| 5600 |
Current price of SDR1105-330KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 3.3A 69 MOHM TH
FIXED IND 8.2UH 194MA 2 OHM SMD
FIXED IND 2.2MH 400MA 2.7 OHM TH
FIXED IND 33UH 2.6A 100 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
CONN SOCKET 2POS 0.07 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 72V 200W