MMD-12FD-R47M-V1-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED INDUCTOR
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MMD-12FD-R47M-V1-RU PDF
Type Description
Series:V1
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):41 A
Current - Saturation (Isat):63A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)