
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCTI |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 18 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of HCTI-15-18.0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 1.7A 100 MOHM SMD
FIXED IND 120UH 3.5A 94 MOHM TH
FIXED IND 10UH 279MA 900 MOHM
FIXED IND 3.8NH 900MA 100 MOHM
FIXED IND 15UH 18A 6 MOHM TH
TVS DIODE 47.8V 77V CASE-1
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM