
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.35 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.35A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 85mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 |
Current price of VLS3010ET-1R5N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 467MA 792 MOHM
FIXED IND 5.6UH 3.75A 49 MOHM
FIXED IND 33UH 5A 75.4 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 1.35A 85 MOHM
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
CONN RCPT 28POS 0.039 GOLD SMD
CONN RCPT 100POS 0.05 GOLD SMD