
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQH5 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 56mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LQH5BPN100M38L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2NH 500MA 200 MOHM
FIXED IND 0.3NH 600MA 100 MOHM
FIXED IND 82UH 137MA 8.5 OHM SMD
FIXED IND 10UH 2.2A 56 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
DC DC CONVERTER 5V 100W