
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1210R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 137 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of S1210R-823G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 720MA 470 MOHM
FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 4.9NH
FIXED IND 82UH 137MA 8.5 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
SNSR PRES 15PSIG 1/4" - 18NPT
8LT 3C 6#20 PIN RECP