
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-FAMI |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 16mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | 8010 |
| Size / Dimension: | 0.346" Dia (8.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of 744750230068 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 3.6A 20 MOHM SMD
FIXED IND 82UH 156MA 2.86 OHM
FIXED IND 18.85UH 2.8A 44.8 MOHM
FIXED IND 6.8UH 5.7A 16 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
FIXED IND 170NH 65A 0.17MOHM
HEX BOLT 1/2-13 THREAD 1 1/4 L