
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 10 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 4MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 4 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of MLF1608E8R2MTA00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2NH 250MA 400 MOHM
FIXED IND 68UH 7.6A 22 MOHM TH
FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
FIXED IND 8.2UH 10MA 1.5 OHM SMD
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ
DC DC CONVERTER 15V 150W
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM