
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW18 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 260 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.42Ohm Max |
| Q @ Freq: | 24 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.25GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LQW18ANR27J8ZD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM SMD
FIXED IND 820UH 2.6A 270 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 1A 195 MOHM SMD
FIXED IND 270NH 260MA 2.42 OHM
CRYSTAL 19.0625MHZ 7PF SMD
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
POLY TAPE 0.5"X4" ROLL OF 100