
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM105 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 780 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 470mOhm |
| Q @ Freq: | 15 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of PM105-151K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 60MA 10 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 25A 2.53 MOHM
FIXED IND 22UH 1.71A 90 MOHM SMD
FIXED IND 150UH 780MA 470MOHM SM
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
DC DC CONVERTER 12V 200W
ERC-55-500 33.2 .1% T-2 EB E3