
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQP03 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Thick Film |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 18 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.28Ohm Max |
| Q @ Freq: | 11 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of LQP03TG18NH02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8NH 1A 40 MOHM SMD
FIXED IND 12UH 4.6A 21 MOHM TH
FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD
FIXED IND 18NH 160MA 2.28 OHM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
ULTRASONIC SEN 60-300MM ANALOG