
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B82462-A4 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 540 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 820mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 640mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 |
Current price of B82462A4473K000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 7.5A 7 MOHM SMD
FIXED IND 5.1NH 200MA 800 MOHM
FIXED IND 100UH 1.1A 280 MOHM TH
FIXED IND 47UH 540MA 640 MOHM
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 5V 10W