
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1330R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 113 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 26mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.96Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1330R-824G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 4.5A 25 MOHM SMD
FIXED IND 85NH 50A 0.47 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 105MA 33 OHM SMD
FIXED IND 820UH 113MA 9.96 OHM
CONN HEADER SMD R/A 2POS 2.54MM
DC DC CONVERTER +/-5V 8W
HEX FLANGE BOLT 5/8-11 THREAD