
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLS-EX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 400mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.14Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VLS6045EX-471M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560UH 82MA 30 OHM SMD
FIXED IND 0.6NH 1A 70MOHM SMD
FIXED IND 51NH 600MA 240MOHM SMD
FIXED IND 470UH 420MA 2.14 OHM
CONN HEADER VERT 1POS
CABLE CONNECTOR, ANGLED, SHIELDE
ER 3C 3#12 PIN RECP WALL