
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-M15305, MS75085 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 35 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 46Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of 1025-86K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 810MA 420 MOHM
FIXED IND 68UH 1.3A 145 MOHM TH
FIXED IND 22UH 509MA 750 MOHM
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM TH
TVS DIODE 5V 9.2V DO214AA
D38999/20GB98PB
RECP ASSY