
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PF0560NL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 3.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 620 | ||
| 1240 | ||
| 3100 | ||
| 6200 | ||
| 15500 |
Current price of PF0560.103NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 1.22A 240 MOHM
FIXED IND 150UH 45MA 3.2 OHM SMD
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
CBL CLIP C-TYPE NATURAL ADHESIVE