
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR1210A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 8.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 750 | ||
| 1250 | ||
| 2500 |
Current price of SRR1210A-4R7Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 619MA 500 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.7A 90 MOHM SMD
FIXED IND 3.3NH 450MA 240 MOHM
FIXED IND 56UH 7A 20 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 8.5A 12 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 12V 50W
TAPE DBL COAT WHT 1/2"X 8" 15/PK