
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RLF |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 11.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 14.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of RLF12560T-2R7N110 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 170MA 2.5OHM SMD
FIXED IND 24NH 150MA 1.3 OHM SMD
FIXED IND 680NH 12A 4.5 MOHM SMD
FIXED IND 2.7UH 11.5A 5.4 MOHM
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
B401 10X14 BLK/BLU/WHT NOTICE EM
30 WATTS AC/DC CONVERTER IN OPEN