LMLP0808M330CTAS
Description
FIXED IND 33UH 1.7A 100 MOHM SMD
DataSheet
LMLP0808M330CTAS PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.7 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):100mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)