
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1330R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.02 A |
| Current - Saturation (Isat): | 600mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1330R-822J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 3.4A 45.9 MOHM
FIXED IND 47UH 1.8A 98 MOHM SMD
FIXED IND 270UH 800MA 557 MOHM
FIXED IND 8.2UH 1.02A 180 MOHM
CONN HEADER SMD 46POS 2.54MM
CONN SOCKET 28POS 0.1 GOLD PCB
LED XLAMP COOL WHITE 7000K 4SMD