
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8532R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 390mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 557mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 480 |
Current price of 8532R-30J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 1.1A 307 MOHM
FIXED IND 18NH 500MA 350 MOHM
FIXED IND 1.3NH 3.15A 12 MOHM
FIXED IND 270UH 800MA 557 MOHM
FIXED IND 7H 75MA 240 OHM CHASS
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD
GASKET BLACK NEOPRENE FOR 5015 C