PA4342.222ANLT
Description
FIXED IND 2.2UH 13A 6.7 MOHM SMD
DataSheet
PA4342.222ANLT PDF
Type Description
Series:PA4342.XXXANLT
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):13 A
Current - Saturation (Isat):16A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):6.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)