
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-5832 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 6.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.3A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 38mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM5832ER6R8L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8NH 4A 2.6 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 30A 1.2 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 52A 0.7 MOHM SMD
FIXED IND 4.5NH 1.45A 60 MOHM
FIXED IND 6.8UH 6.1A 38 MOHM SMD
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 23POS 0.1 GOLD PCB