
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 8MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 8 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of L-15F2R7KV4E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 20A 5.5 MOHM SMD
FIXED IND 560NH 450MA 550 MOHM
FIXED IND 13NH 280MA 340 MOHM
FIXED IND 68UH 1.35A 280 MOHM TH
FIXED IND 2.7UH 100MA 3.5 OHM
CONN HEADER SMD 20POS 1.27MM
BNB ZACK MARKER STRIP LABELED