SDEM25201T-100MS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 950MA 689MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SDEM25201T-100MS PDF
Type Description
Series:SDEM25201T
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):950 mA
Current - Saturation (Isat):1.1A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):689mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)