MLG1005SR15HTD25
Description
FIXED IND 150NH 150MA 3.5 OHM
DataSheet
MLG1005SR15HTD25 PDF
Type Description
Series:MLG
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:150 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.5Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:550MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)