WCLA1608V1-100-R
Description
FIXED IND 10NH 700MA 0.13
DataSheet
WCLA1608V1-100-R PDF
Type Description
Series:WCLA1608V1
Material - Core:-
Inductance:10 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:31 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.8GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)