
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.9 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1006 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1006 (0402) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MHQ1005P1N9STD25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SHIELDED POWER INDUCTORS 220H
FIXED IND 75NH 135MA 2.1 OHM SMD
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
FIXED IND 1.9NH 1A 50 MOHM SMD
FIXED IND 9.1NH 540MA 140 MOHM
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE