
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 78F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 655 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 230mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 125MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 78F1R8K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 20.6A 5 MOHM TH
FIXED IND 68UH 1.2A 210 MOHM SMD
FIXED IND 3.9UH 1.32A 140 MOHM
FIXED IND 1.8UH 655MA 230MOHM TH
CRYSTAL 13.5600MHZ 9PF SMD
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
LED COB CLM9 COOL WHITE SQUARE