
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LPS4018 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.12 A |
| Current - Saturation (Isat): | 940mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 260mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LPS4018-153MRC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120NH 55A 0.23MOHM SMD
FIXED IND 330NH 190MA 3.84 OHM
FIXED IND 1UH 1.7A 73 MOHM SMD
SHIELDED POWER INDUCTORS, 15UH
CONN TEST UMC PLUG TO QSL JACK
CONN RCPT MALE 6P SILV SLDR CUP
LIQUID LEAK SENSORS PNP OC