
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-PSA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 4.7 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.22mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of MHQ0402PSA4N7JT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 50MA 900 MOHM SMD
FIXED IND 680UH 45MA 28 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 1.6A 204 MOHM
FIXED IND 4.7NH 200MA 800 MOHM
FIXED IND 43NH 100MA 810 MOHM
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ