LQP03TQ1N2C02D
Description
FIXED IND 1.2NH 800MA 80 MOHM
DataSheet
LQP03TQ1N2C02D PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Thick Film
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:1.2 nH
Tolerance:±0.2nH
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:17 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:17GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)