
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW18 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 18 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 170mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.1GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LQW18AS18NG0ZD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9NH 300MA 140 MOHM
FIXED IND 470NH 22A 3.9 MOHM SMD
FIXED IND 240NH 3A 40 MOHM SMD
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM