
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of HK16083N9S-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 22A 3.9 MOHM SMD
FIXED IND 240NH 3A 40 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 600MA 510MOHM SMD
FIXED IND 3.9NH 300MA 140 MOHM
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS