
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 604 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 550mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.190" (4.83mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 1812-331J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 510MA 960 MOHM
IND 0.68UH 3.6A 44MOHM SMD
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM
FIXED IND 330NH 604MA 550 MOHM
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
EVAL MODULE FOR TPS61282
TERMINAL MARKER/POCKET-MAXICARD