
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SPM-HZ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 25.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 12.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.74mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SPM6550T-R68M-HZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 1.22A 78 MOHM
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
FIXED IND 270NH 300MA 1.9 OHM
CAP CER 2700PF 10V X7R 1206
CAP CER 0.018UF 200V C0G 1825
FIXED IND 680NH 25.2A 3.74 MOHM