
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3900 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 7.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7.8A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.508" L x 0.508" W (12.90mm x 12.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.228" (5.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 550 |
Current price of 39H722C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 5.8A 26 MOHM SMD
FIXED IND 330UH 294MA 2.99 OHM
FIXED IND 3.9NH 600MA 140 MOHM
FIXED IND 7.2UH 6.6A 13.5 MOHM
CONN HEADER SMD 50POS 1.27MM
LM1536J/883
IC DAC 8BIT V-OUT 8TSSOP