
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 294 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 155mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.99Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2900 |
Current price of SD20-331-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9NH 600MA 140 MOHM
FIXED IND 8.7NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 3.3UH 47A 1.75 MOHM
FIXED IND 330UH 294MA 2.99 OHM
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD
IC CPLD 32MC 4NS 44PLCC
MICRO 31 F 18" RBW NICKEL