
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQG15 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 24 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 230 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LQG15WZ24NH02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 25A 5.5 MOHM SMD
FIXED IND 180NH 160MA 720 MOHM
FIXED IND 22UH 125MA 5.5 OHM SMD
FIXED IND 24NH 230MA 1.2 OHM SMD
SENSOR ROTARY 360DEG SMD