
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 70mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 24.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832ER103L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 745MA 300 MOHM
FIXED IND 15UH 980MA 400 MOHM
FIXED IND 3.1NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 10MH 160MA 24.6 OHM
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
IC CHIP