
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 550MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of L-14CR18KV4T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM
FIXED IND 72NH 270MA 560 MOHM
FIXED IND 270NH 70MA 6.5 OHM SMD
FIXED IND 180NH 300MA 2.7 OHM
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVDS
CONN DIN HDR 48POS PCB RA GOLD
USB PD EVAL BOARD FOR BM92A13MWV