
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HK, Q Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 4.6 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 360 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 390mOhm Max |
| Q @ Freq: | 14 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 105000 |
Current price of HKQ0603U4N6C-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 13NH 420MA 260 MOHM
FIXED IND 300NH 18A 2.5 MOHM SMD
FIXED IND 18NH 300MA 450 MOHM
FIXED IND 4.6NH 360MA 390 MOHM
VARISTOR 56V 120A 1206
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 15V 5W