
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 129mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12.72Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1812-274K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 80MA 10.92 OHM
FIXED IND 2.7UH 413MA 880 MOHM
FIXED IND 120NH 300MA 950 MOHM
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
FIXED IND 270UH 100MA 12.72 OHM
RES SMD 360 OHM 0.02% 0.4W 2512
KINEFLEX-1-514-0.7-FCP8-P