
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CB, C Type |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 80 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 115mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10.92Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 5.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1007 (2518 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of CBC2518T221MV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 413MA 880 MOHM
FIXED IND 120NH 300MA 950 MOHM
FIXED IND 900NH 4.7A 14.6 MOHM
FIXED IND 220UH 80MA 10.92 OHM
DESOLDER PUMP WITH TIP LEAD FREE
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
BATTERY NICAD 1.2V 500MAH 2/3 A