
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH5D16 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 900 nH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 4.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.7A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 14.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.220" W (5.60mm x 5.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDRH5D16NP-0R9NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 224MA 4 OHM SMD
FIXED IND 10UH 1.5A 255.6 MOHM
FIXED IND 470NH 8A 14 MOHM SMD
FIXED IND 900NH 4.7A 14.6 MOHM
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
DC DC CONVERTER 12V 300W
FIPLOCK, EVA, NW17, FINE, GREY